Kore Hakkında | KTO TÜRKİYE Anasayfa | KTO TÜRKİYE
İstanbul
TR  |   EN

imagine your korea

img

ULUSLARARASI FİLM FESTİVALLERİ

Film festivalleri yalnızca çevrimiçi akışa tabidir veya COVID-19 nedeniyle iptal edilir. Lütfen ziyaret etmeden önce kontrol ediniz.

Her yıl Kore'de düzenlenen birçok büyük ve küçük film festivalinden üç uluslararası festival, Jeonju Uluslararası Film Festivali, Bucheon Uluslararası Fantastik Film Festivali ve Busan Uluslararası Film Festivali kaçırılmamalıdır. Her festivalin cazibesi ve heyecanı, yeri ve zamanı kadar benzersizdir.

Jeonju International Film Festivali

Jeonju International Film Festivali

Uluslararası Film Yapımcıları Dernekleri Federasyonu tarafından tanınan ve Jeonju, Jeollabuk-do'da düzenlenen Jeonju Uluslararası Film Festivali, uluslararası filmler, Kore filmleri, ve Kore kısa filmleri kategorilerinde hala birkaç rekabet unsurunu öne çıkarmayı başaran rekabetçi olmayan bir yarışmadır. “Sinematik İfadenin Çıkışı” sloganıyla yola çıkan festival, ifade özgürlüğüne odaklanıyor.

Dönem: 28 Mayıs – 20 Eylül 2020

Web sitesi:www.jeonjufest.kr (Korece, İngilizce)

Bucheon International Fantastic Film Festivali

Bucheon International Fantastic Film Festivali

Bucheon Uluslararası Fantastik Film Festivali, her yıl Bucheon, Gyeonggi-do'da düzenlenen bazı rekabetçi unsurları olan rekabetçi olmayan bir festivaldir. Festivalin kimliği, ana odak noktası fantastik filmler olmak üzere, aşk, fantezi ve macera fikirlerine odaklanıyor. İzleyiciler, korku, aksiyon ve romantizm dahil olmak üzere farklı türlerde filmler izleyerek egzotik fantezi dünyasına girecekler.

Dönem: 9 -16 Temmuz 2020

Web sitesi:www.Bifan.kr (Korece, İngilizce)

Busan International Film Festivali

Busan International Film Festivali

Busan Uluslararası Film Festivali, Uluslararası Film Yapımcıları Dernekleri Federasyonu tarafından Kore'de tanınan ilk film festivalidir ve her yıl Ekim ayında Haeundae-gu, Busan'da düzenlenmektedir. Festival Asya'da büyük ilgi gördü ve dünyanın her yerindeki film endüstrisindeki profesyonellerin ilgisini çekti. Festivalde uluslararası prömiyerler ve deneysel filmler de dahil olmak üzere çeşitli filmler gösteriliyor.

Dönem: 21 - 30 Ekim 2020

Web sitesi:www.Biff.kr (Korece, İngilizce)