Kore'yi Keşfet | KTO TÜRKİYE Anasayfa | KTO TÜRKİYE
İstanbul
TR  |   EN

imagine your korea

img

Tongyeong

Tongyeong, Gyeongsangnam-do şehrinin güney kıyısında bulunan ve Goseong Peninsula’nın güneyinde yer alan bir şehirdir. Şehir boyunca deniz bir belirir bir kaybolur. Öyledir ki şehirde yolculuk ederken denize yaklaştığınızı umduğunuz anda deniz gözlerinizde belirir, ardından yine kaybolur. Sahil yolu boyunca keyifli bir sürüş yapabilir veya huzurlu balıkçı kasabası manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

kto-turkey

Ancak sürüş pürüzlü roast kıyısı nedeniyle zorlaşabilir bu nedenle en rahat araç bisiklettir! Tongyeong’da sahil boyunca uzanan geniş bir bisiklet yolu vardır. Yine de bir şeyleri kaçırıyormuş gibi hissedersen sahildeki dükkanlardan birine girerek Kore tarzı sashimi restoranlarını ve kahve dükkanlarındaki enfes kahve aromalarını deneyimleyebilirsin. Tongyeong’un büyüleyici maviliğe sahip deniz manzarasında, deniz kabuğu balık ılarının teknelerini izleyin ve tüm olumsuz duyguları ve enerjileri bir kenara bırakın. Sadece manzaranın ve huzurun keyfini  çıkarın.

Eğer Tongyeong’un güzel manzarasını daha yukarıdan gözlemlemek isterseniz, adını Maitreya Buddha’dan alan ve gelecekte bir gün ilahi bir lütuf getireceğine inanılan Mireuksan Dağı’nın bulunduğu Mireukdo Adası’na gidebilirsiniz. Mireuksan’ın ünlenmesi  ok yüksek bir dağ olmasından değil, sık ormanlar i inden temiz suların aktığı vadileri ve garip şekilli kayaları ve  eşitli mağaralarıyla ünlenmiştir. Dağ; muhteşem tapınaklar, kaynak suları, ilkbahar orman gülleri ve sonbahar yapraklarına sahiptir. Dağın en tepesine vardığınızdaysa, Hallyeo Denizi Adaları’nın kelimelerle anlatılamayan güzellikteki manzarasını görürüsünüz. Tabii bu manzarayı g rmek isteyenleri biraz yürüyüş bekliyor. Ama endişe etmeye gerek yok.  Çünkü sizi dağın tepesine götürecek teleferikler var. Tüm bunlardan sonra vaktiniz kalırsa arabayla sadece bir bu uk saatinizi alacak bir yolculukla Busan’ı ziyaret edebilirsiniz. Muhteşem bir gezi olur!

Tongyeong

Tongyeong